Здравейте приятели, от няколко месеца съм с Sony Xperia M2 (D2303) и искам да го root-на по най-лесния и най-простия начин, без да правя каквито и да е щуротии, без да променям нищо по софтуера. Някога root-нах Sony Ericsson Xperia Arc S със една елементарно простичка програмка - ERoot-1.0.16 . Да се намира и нещо подобно което да свърши работа и при този модел? Не съм пробвал дали ще стане с тая същата с която го направих на старото Сони, тъй като мисля че е само за него но не съм сигурен. На Арката използвах няколко програмки за подобряване на работата на телефона - едноядрен процесор на 1,4 ghz работи нон-стоп на мах, което окончателно подобри работата и се отървах от забиванията, подсилих нета - така и там където нямах мобилен нет се появи и то си работеше доста добре, и използвах една програмка - деинсталатор с която разкарах доста ненужни приложения и телефона се улекоти значително, както казах спряха забиванията а и батерията започна да държи по 5-6 дни, при провеждане само на разговори и малко игра. Тук при новият искам пак така да си го направя, най-вече заради нета, туй като с друго нямам абсолютно никакви проблеми, телефона работи идеално, но има и ненужни програмки които искам да разкарам окончателно. Ако някой има нещо в ръкава нека ми подскаже как да се справя и да опитам ли с ERoot-1.0.16 , ако омажа нещо вече съм се справял чрез pc companion-а, наново си тегля софтуера и после пак root.