Показване на резултати 1 до 3 от 3

Тема: Към екипа

Какво е DTMF? Аватара на vesoredordead

Ако Ви харесва форумът ни, подкрепети ни!

Мобилно у-во
    HTC One X
    Mentioned
    0 Post(s)
    Реп./сила
    122/23

Начално Към екипа

Не е по темата, но днес все пак е 24 май! Пиша тук, защотто съм нов потребител и не намерих лесен начин за връзка с администраторите.

Адмирирам администраторите за инициативността им тук да се пише на чист български език и на кирилица, дори ми стана много приятно, когато открих Закона за транслитерация някъде из постовете!

Но за да се постигне тази възвишена цел, за която аз лично също милея (искрено), явно са необходими още усилия от страна на самите администратори, и то не само в посока поправка на откровената неграмотност с червен химикал.
    Не се правя на никакъв, честно, но:
    да попаравиш думата "съност" на "всъШност" си е доста смешно (и не по-малко тъжно) за тези, които знаят български;
    след корекциите, ясно разбираме, че във въпросната папка на колегата walxo60 (който очевидно е бързал много), е имало "фал";
    още повече, малко по-сетне пише "по погрешка", което макар и използвано широко, също си е неграмотно;
    дори след учителските поправки "най-вероятно" си го пише по два начина;
    запетайка е сложена пред "а", но пред "ама" явно няма нужда...;
    не е намерено нищо нередно в думите "откл", "софта" и "слака"??!!?!
    Няма нищо лошо да бързаш и да сбъркаш и да те поправят, след като правилата го изискват, все пак това не е час по Родна реч, а форум. Но ако ще пазим езика си, да го правим както трябва, а не през куп за грош, колкото да има нещо там, което да прилича на български!

Отправям критиката си много сериозно и градивно, надявам се така и да бъде възприета, както и да няма обидени!
    Гордейте се с уникалния ни език и го пазете, иначе сами погазвате себе си! Честит празник!
    Запоследна редакция от vesoredordead : 24.05.2011г. в 12:52

2. Здравейте

За да видите цялата тема, моля логнете се или се регистрирайте.

Правила за писане на мнения

• Вие не можете да създадете нова тема
  • Вие не можете да отговаряте
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мнения
  •